Blog

Máte rádi chalupářský styl ?

31.01.2012 16:46

......a nemůžete sehnat doplňky ?

Našla jsem úžasného dodavatele textilních doplňků. Krásné vzory metráže, povlečení a různých doplňků, vše z přírodních materiálů.....nádhera !

 

https://www.textil.com.cz/

 

 

Co mne zaujalo

25.01.2012 13:43

Objevila jsem něco úžasného !!!!!

Mistrovské zpracování akvarelové techniky v podání ukrajinského malíře  

Aruš Vocmuš

Aruš Vocmuš je obrácený pseudonym ruské-ukrajinského malíře Šury (Alexandra)  Šumcova, který se narodil v 1967 v Sibiři, ale v dětství s rodiči přestěhoval do Sevastopole na Ukrajině, kde zprvu zakončil umělecké učiliště, a pak studoval v Moskvě ve VGIKu na oddělení animace.

 Je členem různých mezinarodných spolků, je stálým účastníkem prestižních výstav v Rusku a v zahraničí. Má spoustu ocenění. V roce 1998 všechny jeho obrazy byly prodány ve dražbě u  Sotbieho. 

Ale není to všechno. Je velice různorodý. Kromě malování, ještě skládá písně, zpívá a hraje ve dvou kapelách. Je profesionální režisér a točí krátké filmy. Je vášnivý cestovatel. Má nepřehlédnutelný smysl pro humor a ironii. A co já vím ještě :))))

 

A teď  podívejte do jeho kouzelného světa!

119.87 КБ

 

Аруш Воцмуш акварели, сюрреализм

 (700x514, 301Kb)

 (699x506, 280Kb)

        

Něco o hedvábí

19.01.2012 15:06

Hedvábí je 100% přírodní materiál, který si Vás podmaní svojí neopakovatelnou krásou, vzdušnou jemností a leskem. Při ruční malbě na hedvábí se snažíme podtrhnout všechny tyto vlastnosti, které povyšují hedvábí do roviny luxusních materiálů. Každý výrobek je jedinečný.

První zmínky o hedvábí jsou staré 5000 let. Způsob výroby hedvábí byl přísně střežen. Hedvábí přiváží na počátku 1.století před n.l. do Evropy z Číny obchodníci po „hedvábné stezce“, která byla dlouhá 8000 km a vedla přes poušť Taklamakan, pohoří Pamír, Afghanistán až do Turkménie, kde se hedvábná stezka rozvětvila a jedna z cest vedla až do Evropy. Byla mostem mezi východem a západem, komunikačním kanálem mezi rozdílnými kulturami. Od roku 1 500 n.l. se zboží začíná do Evropy dopravovat po moři.

Hedvábí vytváří larva nočního motýla bource morušového z čeledi Bombycidae. Bourec se živí listy moruše. V Číně je „pěstování“ hedvábí praktikováno už 5000 let. Bourec se ve volné přírodě již nevyskytuje, neboť v reprodukci je přímo závislý na člověku. Chová se převážně v Číně a Iránu. Larva bource se zakukluje do ochranného obalu - „kokonu“ - ze surového hedvábí. Kokon je larvou tvořen nepřerušeným jediným hedvábným vláknem,které dosahuje délky 300-900 metrů. Vlákna jsou velmi jemná a lesklá, mají kolem 10 mikrometrů v průměru. Chovatelé bource toto vlákno odvíjejí a splétají s dalšími 14 vlákny na přízi, z níž se později utká hedvábná látka.
K výrobě 1 kg hedvábí je zapotřebí asi 2000-3000 kusů kokonů.

 

Největší zážitek loňského roku

11.01.2012 11:50

V loňském roce to u mne jednoznačně vyhrála výstava Alfonse Muchy v domě umění Ostrava.

Zahájení se zúčastnil i sám jeho vnuk John Mucha /bohužel jsem na vernisáži nebyla/. Tuto akci navštívilo neskutečně mnoho lidí a někteří tam nebyli jen jednou nebo dvakrát  /do této kategorie patřím i já/. Každý má u tohoto jména zafixovanou Slovanskou epopej, o které se teď hodně diskutuje. Já jsem celý soubor shlédla asi před dvanácti léty, kdy byl ještě pohromadě v Moravském Krumlově /zážitek na celý život/.

Ostravská výstava byla jedinečná svým obsahem, neboť ukázala rozsah výtvarných technik tohoto génia secese. Málo kdo ví, že se zajímal o fotografování, malbu na hedvábí a navrhování šperků a bytových doplňků. Samozřejmě jsme si prohlédli  slavné tisky, které zapůjčil Ivan Lendl, co by jejich sběratel. Množství olejomaleb, skic ozdobných vzorů, perokreseb, návrhy obrazů, které už v tomto stádiu byly skvostné, to vše bylo možno uvidět. Fascinovala mne jeho dokonalá kreslířská zručnost a použití několika technik dohromady. Některé kusy byly vystaveny vůbec poprvé, což svědčí o unikátnosti tohoto vystavovatelského počinu. K celé expozici se nepřetržitě promítal tématický film.

Ani si člověk neuvědomil, že tam trávil skoro dvě hodiny a nejde slovy přiblížit, jak hluboký dojem to ve mně zanechalo.

 

Povánoční nicnedělání

06.01.2012 13:05

První týden v lednu si ještě tak odpočívám, ale už na mne začínají hrozit termíny zakázek, takže brzy již začnu !

Poslední dva měsíce byly náročné a nechtěla jsem zklamat ty, co chtěli dárky na vánoce. Ale zdařilo se vše dodělat  včas, a tomu jsem moc ráda.

V hlavě se mi již potulují nějaké nápady, nová témata na obrazy.............

PF 2012

06.01.2012 12:57

Vítám Vás v novém roce 2012 !

Přeji, aby byl pro všechny šťastný a úspěšný, hodně zdraví a elánu. Všude z médií na nás chrlí samá negativa a nepřívětivé prognózy, ale věřte, že každý má ve své moci, zpříjemnit si život a uchýlit se k věcem a zážitkům, které nás obohacují, a tím trochu vyrovnávat stav dnešní doby.

Budu ráda, když maličkou měrou přispěju k pozitivnímu pohledu na svět.